O nas

Jesteśmy parą studentów, którzy dużo podróżują. Poznaliśmy się w górach, podczas podejścia na Śnieżkę, a teraz wędrujemy razem przez różne okolice. Wraz ze znajomymi stworzyliśmy stronę o tanich i ciekawych miejscach. Może nasze doświadczenie komuś się przyda :-) Miłej lektury!
Luty 2018
P W Ś C P S N
« maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
  • Home Stolica Kaszub – Kościerzyna

Stolica Kaszub – Kościerzyna

Czy zwiedzanie Polski, a przede wszystkim takich regionów, które nie zaliczają się do zbyt komercyjnych ma sens? Jak najbardziej. Wystarczy, że zarezerwujemy noclegi w Kościerzynie, by móc się przekonać o tym, jak ciekawe miejsca i zabytki znajdują się w tym miejscu oraz w sąsiedniej okolicy. Baza noclegowa tego miasta rozwija się z każdym rokiem coraz bardziej. Nie będzie brakowało tutaj żadnych atrakcji turystycznych, a nawet będziemy mogli zapoznać się z tutejszymi regionalnymi ciekawostkami. W końcu jest to miasto położone na Pojezierzu Kaszubskim, w otoczeniu malowniczych jezior.

Na pewno nie będziemy mieli dylematu co zwiedzić w Kościerzynie. W końcu znajduje się tutaj między innymi Muzeum Kolejnictwa. Obiekt ten jest dostępny bez względu na porę roku. Dzięki niemu mamy okazję zobaczyć takie wagony, których już nie spotkamy na dzisiejszych torowiskach. Do muzeów, które koniecznie trzeba zobaczyć, zalicza się także Muzeum Ziemi Kościerskiej, znajdujące się w samym ratuszu miejskim. Co ciekawe funkcjonuje ono mniej więcej od połowy XIX wieku, więc i budynek, i sam obiekt są w sobie już zabytkowe. Możemy tam zwiedzić dział Przyrodniczy, Etnograficzny, jak i dział Historii i Kultury Ziemi Kościerskiej.

Jeśli już odwiedzimy Kościerzynę i będzie nam zależeć na tym, by poczuć tutejszy, kaszubski klimat, koniecznie powinniśmy również spróbować gry karcianej w kaszubską Baśkę. Jest to gra, w której można wygrać niewielkie pieniądze, ponieważ stawką jednego rozdania jest 50 groszy. Jednak sama zabawa dostarcza wiele zabawy i śmiechu – szczególnie wśród Kaszubów, którzy tym samym mają okazję do tego, żeby wyjść do znajomych. Wystarczy też przespacerować się po Starym Mieście, by móc poczuć tutejszy klimat średniowiecznych czasów. Układ urbanistyczny pochodzi jeszcze z końca XIX wieku. Zatem szybko przekonamy się o tym, że jest to doskonałe miejsce, by zapoznać się z dawną historią Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>