O nas

Jesteśmy parą studentów, którzy dużo podróżują. Poznaliśmy się w górach, podczas podejścia na Śnieżkę, a teraz wędrujemy razem przez różne okolice. Wraz ze znajomymi stworzyliśmy stronę o tanich i ciekawych miejscach. Może nasze doświadczenie komuś się przyda :-) Miłej lektury!
Luty 2018
P W Ś C P S N
« maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
  • Home Najstarsze uzdrowisko w Polsce – Iwonicz Zdrój

Najstarsze uzdrowisko w Polsce – Iwonicz Zdrój

Kto z nas w życiu nie słyszał o tak magicznych miejscach, jak wspaniałe uzdrowiska na terenie Polski? Oczywiście nie są to miejsca, do których przyjeżdżając jako osoby chore, chodzi bardziej o sam fakt mikroklimatu i istnienia prozdrowotnych elementów środowiska. Jednym z najstarszych takich miejsc, do których możemy pojechać, jest popularny Iwonicz Zdrój.

Wzmianki o tym miejscu pochodzą nawet z roku 1413, gdzie w bardzo szybkim tempie zbudowano w tym miejscu pierwszy kościół, więc na pewno domyślamy się, że tę ziemię ludzie zasiedlali o wiele wcześniej. Oczywiście jeśli chodzi o to uzdrowisko, to pozytywny wpływ na zdrowie mają wody, które dostępne są w każdej pijalni na terenie tej wspaniałej miejscowości. Jeśli chodzi o takie kwestie jak baza noclegowa, to nie musimy się zupełnie o to martwić, ponieważ turystyka jest bardzo mocno rozbudowana. Przytulnych noclegów Iwonicza Zdroju możemy szukać w hotelach, ośrodkach wczasowych, pensjonatach, a także w kwaterach prywatnych. Mieszkańców jest stosunkowo nie dużo – ponieważ  jedynie niecałe 2 tysiące, ich gospodarstwa potrafią  jednak przyjąć mnóstwo „kuracjuszy”.

Iwonicz Zdrój znajduje się w województwie podkarpackim, więc na pewno każdy domyśla się, że w okolicy znajdziemy również kilka ciekawych wzniesień i pięknych szlaków turystycznych, które dostarczą nam mnóstwo rozrywki na miejscu. Kolejną dodatkową atrakcją dla wszystkich miłośników przyrody, jest fakt, że znajdziemy tam aż 4 oficjalne pomniki przyrody, o których normalnie każdy z nas uczy się w podręcznikach, a tutaj wszystko możemy zobaczyć dosłownie na żywo, dzięki czemu sama nauka o przyrodzie i jej eksponatach, będzie o wiele przyjemniejsza. W Iwoniczu znajdziemy również kilka ciekawych zabytków, dzięki którym możemy liczyć na rozrywkę i dość dużą lekcję historii, która na pewno o wiele lepiej zapadnie nam w pamięci, niż gdy mielibyśmy czytać o tym wszystkim w podręcznikach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>