O nas

Jesteśmy parą studentów, którzy dużo podróżują. Poznaliśmy się w górach, podczas podejścia na Śnieżkę, a teraz wędrujemy razem przez różne okolice. Wraz ze znajomymi stworzyliśmy stronę o tanich i ciekawych miejscach. Może nasze doświadczenie komuś się przyda :-) Miłej lektury!
Luty 2018
P W Ś C P S N
« maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
  • Home Atrakcje turystyczne w Bytowie

Atrakcje turystyczne w Bytowie

Bytów to małe, zabytkowe miasto położone niedaleko Słupska. Znajdziemy tu kilkanaście interesujących budowli, które świadczą o długiej i ciekawej historii tego miejsca. Ale Bytów ma także inne zalety. Jego położenie pozwala nam na korzystanie ze wszystkich atrakcji Kaszub oraz tzw. Pojezierza Bytowskiego.

Okolice Bytowa to piękna przyroda – lasy, pagórki oraz liczne jeziora. To idealne miejsce na spędzenie urlopu, gdy uwielbiamy dłuższe, rowerowe wycieczki. W Bytowie możemy też skorzystać z oferty bazy noclegowej, która zapewnia dostęp nie tylko do obiektów hotelowych, pensjonatów czy prywatnych kwater, ale także oferuje możliwość spędzenia wolnego czasu w jednym z wielu gospodarstw agroturystycznych. Możemy zarezerwować dla siebie miejsce wcześniej, korzystając z internetowej wyszukiwarki – po wpisaniu hasła: „noclegi Bytów meteor-turystyka.pl” znajdziemy bez wątpienia coś odpowiedniego.

Bytów jest znany przede wszystkim z zamku, który się tu znajduje. Jest to pokrzyżacka twierdza, która stanęła w tym miejscu między XIV a XV wiekiem. Odremontowana została po II wojnie światowej, a do wnętrz wprowadziło się wtedy Muzeum i Centrum Kultury. Obecnie działa tu „Hotel w Zamku”. Zamek posiada trzy okrągłe baszty (Różaną, Polną oraz Młyńską), a także Wieżę Prochową, zbudowaną na planie prostokąta. Przez lata zamek zmieniał swój kształt oraz funkcję. Początkowo przechodził tędy szlak, łączący Europę z Malborkiem, który był siedzibą władz państwa krzyżackiego. Później służył jako rezydencja Gryfitów, czyli książąt zachodniopomorskich. Mimo, że w zamku działa obecnie hotel, to znaczną jego część możemy obejrzeć bez większych problemów. Możemy też oczywiście wykorzystać okazję i zatrzymać się w tutejszym hotelu, a będziemy mieć jeszcze więcej okazji, by podziwiać jego wnętrza.

Warto się też wybrać na najwyższe wzniesienie w okolicach Bytowa, czyli na Górę Siemierzycką. W 2005 roku postawiono na jej szczycie drewnianą wieżę widokową o wysokości 16 metrów. Rozpościera się stąd wspaniały widok na Bytów i okoliczne wsie.

W Bytowie znajdziemy też piękne przykłady zabytkowych świątyń. Jednym z takich budynków jest kościół świętego Jerzego. Obecnie jest to cerkiew bizantyjsko-ukraińska, a budynek pierwotnie służył jako świątynia ewangelicka. Konstrukcja pochodzi z XVII stulecia, a we wnętrzach znajdują się elementy wyposażenia, które przywieziono tu z innych cerkwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>